O nás

Jsme malá skupinka lidí.
Jsme veselí.
Jsme akční.
Jsme netradiční.
Jsme hraví.
Jsme Chudáci Svišti a pojedeme na maximum!
Pro koho?
Pro Vás i pro nás :)

Svišti v akci

Členové, kteří se aktivně podílejí na chodu článku.

Marek Slaný profilovka

Neprázdná neuspořádaná množina zabývající se tóny a dětmi. S dalšími pracovními materiály obdobné konzistence, obvykle s kamením, se v roli brontosauřího mláděte potýká sedmým rokem. Má rád jídlo jakékoliv chuti, konzistence či stravitelnosti. Pro svůj strach z výšek jsou jeho nejoblíbenějšími letovisky česká pohoří, bez krosny pak nepohrdne ani špičatějšími kopci. Živí se jako pomocný učitel, ale kdo by dal na celé tituly. Často hraje na klarinet, ťuká do klavíru nebo trápí ukulele.

Radek Dedek DSC05716

Je nejmladším členem Sviště. Zatím je spíše nadšeným účastníkem než organizátorem. Má hlavu plnou nových nápadů a pomalu zjišťuje, co to znamená být Svišť. Když ho chcete naštvat, říkejte mu Ráďo.

Petr Buchta 15966482_1323640501029381_1057225033_o

Každá hádanka má své řešení, každý problém jde vyřešit. Uspokojivé řešení je těžko dosažitelné, možná proto se někdy cítíte zaseklí, nerozhodní, zklamaní, naštvaní.
Naštěstí, je tu úžasný nástroj, jak si zkusit různé druhy řešení na naše problémy. Ano jsou to hry. A toto bude můj nástroj, kterým vám ukážu úžasný svět nekonečných možností.
Snad jedna z nich bude váš úsměv na tváři.

Pája Srbová 12659682_10205547104826037_584847206_n

Svišť, co vleze do vody za všech okolností. Ráda pomůže, kde je třeba a kde v tom vidí nějaký smysl. Prosvištěla již hodně krajů, asi aby zjistila, že u nás to zas není tak špatný. Miluje přírodu bez GPS. Je hrozná nuda vědět, kde přesně jste. Na odreagování používá štětec a barvy. Nechtějte po ní, aby vám nakreslila něco na přání, takhle to nefunguje. Musí na to mít náladu a kreslit jen, co sama chce. Nesvěřujte jí do ruky nic elektronického. Elektronika ji nemá ráda a většinou přestane fungovat. Chce se naučit šplhat na vrchol po těžších cestách, ale jen na ten na lezecké stěně.

Jana Sklepníková 11800277_10203759946233933_5347185435708328375_n

Milovnice knih, cestování a nových zážitků. Nenapravitelný snílek, co se pokouší o společensky zodpovědné jednání. Skutečné štěstí je najít v životě lidi, kteří jsou stejně divní jako ty, aneb já nejsem normální, normální znamená průměrný a já jsem unikát.

Barča Dedková 10536562_10202855044328297_3771972122718768055_o

Blázen a morous v jednom. Má ráda dobrou zábavu, je pro každou špatnost, ale když ji někdo naštve, tak zvládne i štěkat. Jinak ji ale především baví organizovat se zbytkem Svišťat. Má ráda fantaskní světy, toulání se po lesích a věří, že svět je opravdu jenom jedno velké jeviště. K Brontosaurovi se dostala už v roce 2010, ale organizovat začala až poté, co se na Organizátorském kurzu potkala s touhle bandou, s níž převzali Chudáka Sviště. V současné době je předsedou článku.

Zdenča Bočková 12241629_10208012754387178_6318106013918982382_n

Mladé Sviště, které jednoho předvánočního večera nadchl nápad adoptovat si tohle malé zvířátko. A protože ve více se to lépe táhne, tak to táhnem doteď. Zdenča nemá úplně jasno v tom, kým a kde chce být, a tak bydlí často na více místech a neví, kde jí hlava stojí. Navzdory tomu se snaží být zodpovědnou a udržovat ve Svišti pořádek. Když si nejste jistí jejím rozpoložením, hoďte po ní čokoládou.

Míra Sedláček 12512387_967514389999492_1080510710524471639_n

Šílenec od pohledu. Nebojí se výzev dokáže se jim postavit čelem. Chce, aby programy na akcích nebyly dobrodružstvím jenom pro organizátory, ale i pro účastníky.

Kdysi na OHB narazil na fajn partu bláznů a Chudák Svišť tenkrát vypadal tak osaměle, že ho prostě museli vzít za svého.

Jedna z nejdůležitějších svištích postav – Skladník.

 

Lukáš „Luke“ Linha luke

Luke je člověk plný chuti, odhodlání a hlavně nápadů. Hraje svou oblíbenou Mňágu na kytaru líp než sama Mňága, je výborný tanečník, nadějný sportovec a rád se koupe, zvláště na lodi. Kdykoli a kdekoli vám dokáže cokoli spravit. Má mnoho předností a mnoho lásek, ale teď už je věrný a střídá jen kytary. Potkáte ho na vodě, na hory se mu většinou moc nechce a víkendovky když už nepořádá, tak se alespoň účastní. (Takhle, jako supermuže, mě popsal Jarda:))
Na začátku roku 2009 úspěšně absolvoval organizátorský kurz a získal akreditaci MŠMT Hlavní vedoucí dětských táborů, Pracovník s dětmi a mládeží ve volném čase a v neposlední řadě se z něj konečně stal i Organizátor Hnutí Brontosaurus. To vše již náležitě oslavil a certifikáty zalaminoval;)
Hned potom v témže roce, plný motivace a nadšení, pořádal svůj první tábor Hodinový Hotel a zatím se zdá, že tomu propadl a už na táboře přemýšlel o dalším ročníku. Ty nakonec proběhly tři a po posledním ročníku v roce 2013 přišel čas na změnu. Luke se podílí na organizování kurzu OHB v Brně a nyní pedagogické vzdělání užívá v rozvoji vzdělávání v rámci HB.

Jan „Samoi“ Štícha chudaksvist_on_samoi

Liberál a velký propagátor osobní odpovědnosti. Jeho standardy na svobodu jsou velmi vysoké. V méně volnomyšlenkářském článku než je Chudák Svišť by nejspíš nevydržel.
K Brontosaurovi se Samoi dostal na Řece snů, Jardově a Finnově táborovce Modrého kamene v roce 2006. Půl roku nato vznikl Chudák Svišť a energie jeho existenci provázející strhla i Samoie na sviští stranu. Užíval si několika víkendovek a PsB Rozmarného škádlení jako účastník, nicméně po následném naléhání Jardy zkusil organizování a když zjistil, co mu toto přineslo, přesedlal napevno do organizátorského sedla.

Poslední ze dvou aktivních členů a organizátorů ChS, kteří pamatují ještě starou gardu. Podílel se na všech třech ročnících PsB Hodinový Hotel a Luke si bez něj organizování akcí nedokáže už představit.

Svišťata

Věrní členové, kteří na Chudáka nedají dopustit a vymetají naše akce jednu za druhou. Těchto členů si vážíme jako nikoho, proto jim dáváme náležité výhody.

Nový Chudák Svišť svist velký

Pokud s námi jezdíš na akce a rád by si se stal hrdým svištěm, může jednou tento profil patřit právě tobě. Jsme otevřeni novým věrným členům.

Svišti na odpočinku

Bývalí členové, kteří se více či méně dotkli osudu Chudáka Sviště. 

Libor Boleček 12112426_10205076308813740_5554732418372310589_n

Jeho milovaní studenti o něm říkají, že přestože je už doktor, tak je duchem student, takže se dá asi popsat jako vášnivý běžec s hravou duší věčného studenta. Rád trápí lidi pohybem a k tomu se akce pořádané Brontosaurem krásně hodí.

Jakub Petruška kuba

Tento živočich z čeledi veverkovitých objevující se na většině území České republiky vyniká svou schopností vymyslet tu nejpotrhlejší ztřeštěnost pod sluncem. Nikdy nevíte, co ho napadne zítra, protože tento tvor vypadá a chová se každý den jinak. Proto se může na první pohled zdát, že Svišťů Petruškových je nepřeberné množství ačkoliv v současnosti existuje pouze jeden exemplář.

Michael „Cedrik“ Andrýsek chudaksvist_on_cedrik

Čekal na členství článku už od doby vzniku „chudáka sviště“ neboť věřil, že právě tenhle článek dovede uskutečnit „velké věci“. Čili jinak… členství mu bylo dopřáno až po dvouletém neustálem otravování slovy: „kdy už tam budu“ :-)
Přes velkou snahu účastnit se všeho co se kde šustne se mu to ne vždy daří. Zálibami jemu vlastními je fotografování objektů statických i pohybujících, dále provozuje pár let aikido a zálibu má v irských tancích, které čím méně mu jdou tím více jej baví.

Nyní je Cedrik blíže Instruktorům Brno.

Pavel „Pajas“ Černý chudaksvist_on_pajas

V Hnutí Brontosaurus působí od roku 2005 a od zapáleného účastníka akcí se pomalu přesunul k organizování. Dva roky byl členem Výkonného Výboru HB. Několikrát pořádal na potáborových setkáních čajovnu, aby zjistil, že ho to více baví v Cukrárně, kterou na velkých bronto akcích provozuje k radosti všem :) K vidění je i na skále nebo na vodě, okouzlily ho Jeseníky a Beskydy.
Brontosauru vděčí za změnu sama sebe, od té doby co ho poznal, je čím dál mladší a veselejší.

Diana Dombrovská chudaksvist_on_dia

Mezi Chudáky Sviště se Dia dostala díky její zálibě v cestování za hranice Slovenska a poznávání českého národa. V roce 2007 se seznámila s Hnutím Brontosaurus a doteď ji s ním váže pevné pouto. Její první akce s Chudákem Svištěm v roli organizátorky bylo PsBčko Hodinový Hotel v létě roku 2009. Dobře se cítí ve společnosti dětí a tvořivých lidí. Mezi oblíbené patří tanec, kdekoli a kdykoli,  aktivity jakéhokoli druhu a ráda o sobě tvrdí, že je “ do koča aj do voza“. Diu nyní můžete potkat na organizátorském kurzu Cestičky.

Beáta Babinská chudaksvist_on_bea

Byly časy, kdy jste Béatu mohli potkat na nejedné sviští akci, dokonce ani organizování jí nebylo cizí. Avšak zmizela daleko do Anglie a na Sviště jen vzpomíná…

Jakub Gemrot chudaksvist_on_kuba

Kuba byl u zrodu, odvedl kus dobré práce nejen jako svědomitý hospodář, ale i jako velice dobrý organizátor. Byli jsme moc rádi, že s námi nějaký čas jezdil a dělal akce. Časy se mění, z Kuby se stává nadšený pražský workoholik, ale vzpomínky zůstávájí dál. Snad se brzy zase potkáme při nějaké dobré příležitosti.

Vlaďka „Gajátí“ Regerová chudaksvist_on_vladka

Vlaďka zorganizovala nejednu výjimečnou akci pod Chudákem Svištěm. Jejich velmi dobrých organizačních schopností si všimlo vícero lidí, a tak Vlaďka dostala pracovní nabídku v našem oboru, které jsme nemohli konkurovat ani pěti přátelskými úsměvy. Děkujeme za společné zážitky a přejeme hodně úspěchů při dalším organizování. Vlaďku nyní najdete ve vedení Hnutí Brontosaurus.

Jana „Janka“ Zuntychová chudaksvist_on_janka

Janku jsme poznali v létě 2006 na PsBčku v Novohradských horách, od té doby s námi jezdila a pomáhala s organizováním. Byl to příjemný čas na různých akcích. Janka šla však dál a teď ji nejspíše budete moci spatřit na instruktorských akcí. Nové akce, nový kamarádi, to staré pravdivé motto.

Jaroslav Zbořilák chudaksvist_on_jarda

Jarda byl u založení článku a dlouho nesl jeho poselství, které Svišťovi vtisklo osobitou tvář.

web-logo.png